06
Led

Jak ušetřit místo v malých kuchyních?

Ne každý má to štěstí, že má prostor pro velikou kuchyni, jídelní kout nebo kuchyňský ostrůvek uprostřed místnosti. Ale díky chytrému plánování a organizaci je možné vytvořit tak dokonalé rozvržení kuchyně, které je funkční, stylové a s dostatkem úložných prostorů. Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem vhodných doplňků do Vaší nové kuchyně.

Přidejte koše na horní části skříně

Pokud jde o skladování, nezapomeňte na prostory na horních skříňkách. Přestože mohou být více mimo dosah, je to stále použitelný prostor. Mohli byste si tam nechat například náhradní kuchyňské utěrky, kuchařky a jiné věci, které nepotřebujete často. Stojí za to investovat do proutěných košů nebo hezkých krabic či beden, aby vše vypadalo uklizeně a stylově.

 

Zvažte výsuvnou spíž

Pokud nemáte prostor pro správnou spíž, žádný problém: místo toho použijte výsuv. Vše, co potřebujete, je trochu horizontálního prostoru a hned máte dostatek prostoru pro věci, kter potřebujete mít stále po ruce, ale zároveň bude hezky uklizeno.

 

Namontujte vnitřní drátěné zásuvky

Pokaždé, když otevřete skříň, která nevyužívá každý centimetr prostoru, je to zbytečná příležitost. Nainstalujte úzké policové jednotky na vnitřní dveře vašich skříní a ukládejte drobné předměty, jako je koření, sůl a pepř a omáčky. Vše bude krásně uklizenéa vždy po ruce.

 

Uspořádejte své zásuvky

Využijte veškerý úložný prostor v kuchyni tak, že do zásuvek zapojíte organizátory. Pokud nemáte vestavěnou verzi, pořiďte si alespoň univerzální organizátory. Je také vhodné pravidelně záuvky překontrolovat, aby se zde neukládaly zbytečné věci a zásuvky se zbytečně neplnily zbytečnostmi.

Skladujte suché potraviny ve sklenicích

Je to hezké, rustikální a navíc to ušetří místo ve Vašich skříňkách

 

Použijte nástěnné háčky a držáky

Nedovolte, aby se vaše kuchyně soustředila jen na pracovní desky: přidejte háčky na zdi pro koše a utěrky, na čaj spolu s praktickým organizérem, do kterého můžete přidávat bylinky a nádobí.

 

Přidejte vnitřní zásuvky

Většina z nás opravdu nepotřebuje hluboké zásuvky a skříňky, které se často vyskytují ve vestavěných kuchyních. Místo toho zvažte instalaci interních úložných zásuvek, které jsou vhodné pro kuchyňské potřeby, od příborů po čaj a kávu.

Zvolte jednoduchý dřez

Ušetřete místo na pracovní desce volbou jednoho dřezu namísto dřezu s odkapávačem. Zmenšený dřez podpoří okamžité mytí nádobí a poskytne vám větší prostor při přípravě jídla.

Namontujte magnetické držáky nožů

Ušetřete spoustu místa a vaše kuchyňské nástroje budou vždy snadno dostupné.

Využijte rohy

Právě v okamžiku, kdy jste si mysleli, že v malé kuchyni není kam přidat další úložiště … voila! Volně stojící roh, který se doslova překládá do „police“, se pěkně zasune do zajímavého vrstveného úložiště do jinak nevyužitého prostoru. Bude se vyjímat v každém rohu.

Vyberte si bílé odstíny

Světlé, světlé a čisté; bílý design maximalizuje pocit prostoru ve vaší malé kuchyni. Pokud se Vám čistě bílá nelíbí, přidejte jemný charakter s monochromatickými závěsnými světly nebo rozbijte stěny pomocí pastelového dvoubarevného efektu.

Využijte rohové skříně

Rohové skříňky mají špatnou pověst tím, že jsou velké s ne příliš pohodlným vstupem. Jejich správné použití může být ale účinným řešením skladování. Výsuvné držáky instalované ve skříni mohou být využívány na skladování nádobí, nebo trvanlivých potravin.

Využijte prostor navíc

Nedostatek prostoru v lednici? Využijte místo na maximum, s dalšími zásuvkami, které se zasouvají pod police.

Namontujte svislé police

Police nemusí být vždy vodorovné. Pokud jich instalujete několik svisle, budete efektivněji využívat prostor. Pánev, prkénko a kuchyňské nádobí lze ukládat vedle sebe bez rizika, že se pokaždé, když otevřete dveře skříně, zhroutí.

 

Pořiďte si malou myčku nádobí

Myčka možná nebude znít jako prostorově úsporná myšlenka, ale když ji porovnáte s množstvím prostoru zabíraného stohováním špinavého a mokrého nádobí a navíc uspořený prostor odkapávače nádobí, začne to vypadat jako geniální plán. Na trhu se lehce seženou i úzké myčky, které se snadněji umístí do malého prostoru.

Možností je nepřeberné množství. Vždy záleži na typu prostoru a vkusu každého z nás. Rádi Vám při výběru nové kuchyně poradíme a probereme všechny možnosti. Stačí nás kontaktovat