31
Čvc

Aktuální trendy v kuchyních

Plánujete pořízení nové kuchyňské linky nebo výměnu starých kuchyňských dvířek za nová a hledáte inspiraci? Každý si svou dokonalou kuchyň představuje jinak. Ze všeho nejdůležitější je vsadit na moderní materiály a detaily, které udělají z běžné kuchyně kuchyň originální.

 

Moderní a trendy kuchyně se nesou v trendových barvách i povrchové úpravě – vedle bílých a šedivých odstínů se drží na špičce ultramatné nebo ultralesklé povrchy. Jestliže patříte mezi zastánce konzervativního stylu, dáte jistě přednost přírodním dekorům, které ve spojení s ostatními moderními prvky udělají kuchyni trendy, která rozhodně ostudu neudělá. Rozhodně ale vybírejte z tmavších odstínů.

V každém případě je velmi oblíbené sklo a přírodní kámen a zároveň v kuchyních  výrazně převládá funkčnost a racionalita podpořená technologiemi a posuvnými systémy.

Velkým trendem je vytvoření centrálního kuchyňského ostrůvku, kam jsou umístěny varné plochy, ale i mycí centra a úložné prostory. Z jedné strany se často využívají jako jídelní kouty, proto se mohou střídat i výšky, aby použití jednotlivých pracovních zón odpovídalo požadavkům na ergonomii. Velkým pomocníkem jsou i různé posuvné desky, které mohou sloužit například k zakrytí dřezu nebo zvětšit plochu určenou ke stolování, aby měli stolující větší pohodlí.

Středový ostrůvek lze z jedné strany použít jako jídelní kout

Co je však jednoznačné? Absence klasický úchytek, tak jak je známe, ale také použití digestoří se spodním odtahem. V některých případech lze použít nad velké ostrůvky digestoře s délkou i dva či tři metry, které mohou fungovat i jako odkladní police.

Bez „klasických“ úchytek vypadá nová kuchyně elegantně

V oblasti dřezů se nyní preferují hranaté dřezy. Stále větší oblibu získávají vyrobené z přírodního kamene stejného jako pracovní deska, do níž byly zapuštěny.

Velkou kapitolu představují dokonalé výsuvy pro spížní skříně nebo zásuvky s plnovýsuvy, které jsou vybavené praktickými organizéry.

Zásuvky i skříňky doplňují LED osvětlení, které se v okamžiku otevření rozsvěcí a usnadňují přehled o uloženém nádobí. Trendy je i LED podsvícení skříněk či podstavců.

V rychlosti jsme Vám chtěli nastínit aktuální trendy v kuchyní. Nechceme však tvrdit, že Vaše nová kuchyně musí  vypadat zrovna takto. Každý má své představy a svůj styl. Přijďte do našeho kuchyňského studia, Vaše představy nám představte a společně vytvoříme novou kuchyni, která bude mít svůj styl a budete se v ní cítit dobře.