12
Bře

Červení kuchyně je srdeční záležitost

Červená barva je obvykle srdeční záležitostí. Nelze se k ní chovat vlažně, buďto ji milujeme anebo nenávidíme. Červená v kuchyni podporuje chuť k vaření i jídlu. Je tedy vhodná pro každého, pro koho je jídlo vášní.

Snad žádná jiná barva v lidech nevyvolává tak protichůdné názory a dojmy, jako právě červená. Patří mezi základní barvy spektra. Je barvou vzrušení, a to jak v tom nejlepším, tak i v tom nejhorším slova smyslu. Dokáže přinést vzrušení z kulinářského i milostného zážitku.

Červenou si často vybírají ti, kdo se s láskou věnují vaření, rádi zkouší nové věci a nebojí se žádných kulinářských zážitků. Využít ji ale mohou i ti, co to mají přesně naopak. Podporuje prý totiž chuť k činnosti, a mohla by se tak pro vás stát stimulem k vaření.

Červená barva se hodí hlavně do větších, prostornějších a dobře osvětlených kuchyní. Místnost trochu ztmaví, předměty této barvy vypadají těžší, větší a výrazněji vystupují do prostoru. Ve velkých kuchyních se bude červený nábytek nebo kuchyňská linka skvěle vyjímat, menší kuchyňky by ale ještě více zmenšila.

Pravděpodobně nejoblíbenější kombinací, se kterou nemůžete sáhnout vedle, je červená s bílou. Bílo-červená se navíc výborně hodí do menších kuchyní – dominantní bílá místnost zesvětlí a zvětší, zatímco červené doplňky dodají onu pověstnou energii a vášeň.

Červená ladí rovněž se světlým dřevem, nerezem a imitací kamene. Ve větších místnostech se nebojte experimentovat a kombinovat s tmavšími barvami. Vyzkoušet můžete celou škálu odstínů šedé, nebojte se ani černé. Ta dodá kuchyni punc elegance a luxusu. Zamyslete se i při výběru povrchu nábytku. Lesklý se sice snadněji čistí, na matném ale méně ulpívají otisky a výpary z vaření.

Do červené kuchyně se výborně hodí pracovní deska z přírodního kamene v šedých odstínech nebo bílý mramor.

Nevíte si rady? Kontaktujte nás nebo nás navštivte osobně v našem kuchňském studiu a rádi Vám s různými kombinacemi proadíme.